Rybojady
25 IV 2009 - 26 IV 2009

WARSZTAT RADOŚCI ŻYCIA PODCZAS III SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ I DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH

Działalność pomocowa

To już trzeci Warsztat zorganizowany dla dzieci – podopiecznych Fundacji Signum. Dopisała pogoda i inwencja twórcza oraz sportowy zapał. Warsztat ponownie poprowadzili wolontariusze – studenci poznańskiej ASP. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu stroju rybojada… Podzieliliśmy się na grupy, aby pracować w atmosferze rywalizacji i dobrej zabawy. Każda grupa otrzymała oddzielną pracownię plastyczną. Nad strojami pracowali i przebierali się wszyscy, czyli także opiekunowie i goście Warsztatu.

 

Po obiedzie odbył się mecz piłkarski Rybojady Czerwone vs. Rybojady Żółte (3:3), a po meczu regaty wioślarskie i loty nad taflą stawu (na specjalnie rozpiętej stalowej linie). W tej ostatniej konkurencji, przeznaczonej dla rybojadów latających, prawo grawitacji okazało się dla niektórych bezlitosne i byliśmy świadkami paru wodowań… Przy okazji zostało ukute nowe powiedzenie: „czuć się jak rybojad w wodzie”.
Niespodzianką przygotowaną dla wszystkich rybojadów był koncert kapeli koźlarzy ze Zbąszynia połączony z lekcją gry na kobzie.
W tle zabaw towarzyszyła nam plenerowa instalacja z kolorowych namiotów autorstwa Janusza Marciniaka. Po ognisku i kolacji próbowaliśmy uruchomić czytelnię Rybojada. Rybojady czytały rybojadkom książki, które otrzymaliśmy od Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

W III „Warsztacie Radości Życia” uczestniczyło 30 dzieci. Pracowało i bawiło się z nimi 11 studentów ASP oraz 4 wolontariuszy z innych uczelni.

 

 

Rybojady